header banner
Default

Koin Bülteni: Gemini İflastan Önce 282 Milyon Dolarlık Kripto Para Çekimi!


Table of Contents

  ABD’li popüler kripto para borsası Gemini, iflas eden kripto para platformu Genesis’den çökmeden birkaç ay önce 282 milyon dolarlık kripto para çekti.

  New York Post tarafından 27 Eylül günü sunulan ve anonim bir kaynağa dayandırılan haber, Gemini ve Genesis arasındaki tartışmaların farklı bir boyutunu ortaya koydu. Haberde, Gemini’nin, Digital Currency Group’a (DCG) ait Genesis iflas etmeden önce 282 milyon dolarını kurtardığına yer verildi.

  Anonim kaynak tarafından sunulan belgelere göre Gemini tarafından para çekim işlemi 2022 yılının Ağustos ayında gerçekleşti. Çekilen 282 milyon dolarlık varlığın içerisinde 3.120 Bitcoin (BTC), 142 milyon dolarlık Gemini Dollar (GUSD), 18.060 Ethereum (ETH) ve 49,6 milyondan fazla Dogecoin (DOGE) yer aldı.

  Anonim kaynak, çekilen 282 milyon dolarlık fonun Gemini Earn müşterilerinin varlıklarını bir an önce kullanabilmelerini sağlamak adına geçici bir rezerv oluşturmayı amaçladığını ifade etti. Ayrıca söz konusu fonların hiçbirinin Tyler veya Cameron Winklevoss’a yönlendirilmediğini vurguladı.

  Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında yaşanan zincirleme iflaslardan etkilenen DCG yönetimindeki Genesis, müşterileri için para çekim işlerini tamamen durdurmuş ve ardından iflas başvurusunda bulunmuştu. Gemini yaşanan gelişmelerin ardından DCG ve Barry Silbert’a dava açmış ve 1,1 milyar dolarlık talepte bulunmuştu.

  Son olarak Digital Currency Group, Genesis’in iflas işlemlerinin bir parçası olarak sunulan bir anlaşma ile Gemini Earn kullanıcılarına %95-110 oranında bir geri ödeme planı teklif etmişti.

  Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

  Sources


  Article information

  Author: Ryan Berry

  Last Updated: 1698417122

  Views: 817

  Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

  Reviews: 85% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Ryan Berry

  Birthday: 1976-11-06

  Address: 71146 Curtis Forks, New Robertmouth, TN 84718

  Phone: +4101753352224436

  Job: Computer Programmer

  Hobby: Fishing, Wildlife Photography, Wine Tasting, Cross-Stitching, Billiards, Tennis, Knitting

  Introduction: My name is Ryan Berry, I am a Adventurous, proficient, vibrant, resolved, talented, brilliant, welcoming person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.